ORTODONCJA

Clear Aligner to innowacyjna metoda leczenia niewielkich wad zgryzu. Jest to alternatywa do tradycyjnego, nieestetycznego i uciążliwego aparatu ortodontycznego.
Clear Aligner to przezroczyste, prawie niewidoczne zdejmowane nakładki.

Po kwalifikacji do leczenia nakładkami lekarz wykonuje wyciski szczęki i żuchwy. Na tej podstawie w specjalistycznym laboratorium zostaje stworzony indywidualny plan leczenia, który zostaje przedstawiony na kolejnej wizycie.

JAK WYGLĄDA CAŁY PROCES LECZENIA?
1. KWALIFIKACJA: na samym początku leczenia wymagana jest konsultacja, na której lekarz ocenia czy dana wada zgryzu może być leczona nakładkami Clear Aligner. Po zakwalifikowaniu do leczenia pobierane są wyciski celem wykonania modeli diagnostycznych.

2. AKCEPTACJA PLANU LECZENIA: Po ok. tygodniu lekarz przedstawia planowany efekt leczenia. Po akceptacji przez pacjenta zakładanego efektu końcowego i szacowanych kosztów leczenia - zlecone zostaje wykonanie nakładek w specjalistycznej pracowni technicznej.

3. NOSZENIE NAKŁADEK: Każdy etap trwa ok. jednego miesiąca, podczas którego konieczne są dwie wizyty w gabinecie stomatologicznym. Noszenie nakładek powinno trwać całą dobę z przerwami na jedzenie, picie i higienę jamy ustnej.

4. NOSZENIE RETEINERA: Po zakończonym leczeniu, konieczne jest utrwalenie osiągniętych efektów. Odbywa się ono za pomocą retainera (przezroczystej nakładki), czasem również za pomocą ligatury (drucika) umieszczonej po stronie wewnętrznej zębów.